13 dienų kelionė. 

Vilnius - Negombas - Dambula - Kandis - Nuwara Eliya - Ella - Jala.

PASIRENKAMOS DATOS

Išskirtinė Šri Lanka

PASIRENKAMOS DATOS (savo pasirinktas dienas įrašyti tam skirtame lauke užsakymo metu)

01 DIENA.
Skrydis iš Vilniaus

02 DIENA. ORO UOSTAS — NEGOMBAS
Oro uoste pasitinka partnerių atstovas. Pervežimas į Negombą. Nakvynė viešbutyje.

03 DIENA. NEGOMBAS — DAMBULA
Po pusryčių vykstame į Dambulą. Važiuojame į kaimą. Pirmiausia pasivažinėjame vežimais ir tuk tukais. Paskui aplankome kaimą, kur turime galimybę pamatyti kaip gyvena žmonės Šri Lankos kaimuose. Vietiniai gyventojai parodys kaip valomi ryžiai ir kokosai. Galėsite ne tik pereiti ir apžiūrėti kaimelio namus, bet ir kartu su šeimininke gaminti pietus.
Pietūs gyvenvietėje.
Toliau keliausite į Dambulą, kur aplankysite šventyklą oloje.
Priminimas: prieš einant į šventyklą, reikia nusiauti apavą. Netinka eiti į vidų dėvint trumpus šortus, sijoną ar permatomo audinio drabužius. Drabužiai turėtų būti dengiantys pečius ir kelius.
Dambula- tai didžiulis akmens šventyklų kompleksas oloje, kurio aukštis daugiau kaip 110 m ir kuris yra pastatytas dar I a. pr. Kr. karaliaus Valagambahu. Pačią Auksinę Dambulos šventyklą sudaro 5 kambariai olose, kurie dekoruoti įvairiomis Budos freskomis ir piešiniais, vaizduojančiais Budos gyvenimo etapus. Komplekse tapytos sienos ir lubos (daugiau nei 2000 kv.m.) užima didžiausią piešinių plotą pasaulyje ir iki šių dienų išlaikė autentiškas spalvas. Čia taip pat yra didžiausia auksinių Budos skulptūrų kolekcija, kurią sudaro daugiau kaip 150 skulptūrų, kurių didžiausia išskaptuota iš 14 m aukščio uolos. Būtent čia, Dambuloje, yra unikali visos Šri Lankos dvasinė energija.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

04 DIENA. SIGIRIJA – MATALĖ – KANDIS
Po pusryčių vyksite į Sigiriją - tvirtovę uoloje, vadinamą "Liūto uola", nes vienintelis kelias į tvirtovę ėjo pro akmenyje iškaltas liūto letenas. Tvirtovę, esančią 200 m aukštyje, pastatė karalius Kasyapa V a., jos viduje garsiosios "Debesų mergelių" freskos. Sigirija – tai legendomis apipinta, pasakiško grožio „tvirtovė danguje“, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, pastatyta ant didžiulės uolos ir, nepaisant praėjusio laiko, ji vis dar stebina Veidrodžio siena, Vandens sodais , Karališkaisiais baseinais ir 1500 metų senumo freskomis. Ant uolos paviršiaus vis dar galima rasti nuo VIII a. likusių užrašų, kuriuos paliko Sigirijos lankytojai.
Matalėje aplankysite prieskonių sodą. Prieskonių sodas - tai vieta kur susipažinsite su pagrindiniais prieskoniniais ir žoliniais augalais, kurie ne tik auga Šri Lankoje nuo seniausių laikų, bet ir yra eksportuojami po visą pasaulį. Taip pat susipažinsite su jų auginimo ypatumais. Prieskonių sode taip pat galėsite įsigyti gerai žinomų Šri Lankos prieskonių: kardamono, cinamono, juodųjų pipirų ir čili, kario, taip pat kakavos, sandalo medžio miltelių, 100% ajurvedinio aliejaus ir gydomųjų žolelių.
Aplankysite botanikos sodą. Karališkasis Bоtаnikos sodas, įkurtas 1821 m., yra vienas geriausių visoje Azijoje. Sodas yra įsikūręs 12 km nuo Kandy, Machaveli upės pakrantėjė - pačios didžiausios upės šalyje . Tai tikra ramybės oazė šurmuliuojančiame Kandy priemiestyje. Geriausi Šri Lankos sodininkai įveikė didžiulį kalvotą plotą, kad šiandien čia būtų 67 hektarų nepaprasto grožio vietovė su sodo teritorija, kur galima rasti išskirtinos atogrąžų floros, retų palmių alėją ir įvairių tropinių augalų. Čia galima rasti apie 5000 augalų rūšių. Bevaikščiojant erdviame botanikos sode, galite mėgautis gaivumu ir susijungti su gamta.
Galimybė pamatyti Šri Lankos liaudies šokius.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

05 DIENA. KANDIS — NUWARA ELIYA
Toliau kelionė į Budos Danties šventyklą.
Priminimas: prieš einant į šventyklą, reikia nusiauti apavą. Netinka eiti į vidų dėvint trumpus šortus, sijoną ar permatomo audinio drabužius. Drabužiai turėtų būti dengiantys pečius ir kelius.
Kandyje yra žymioji Budos Danties šventykla (Dаlаdа Mаligаwа), kurią būtina aplankyti . Šioje šventykloje saugomas vienas iš keturių iltinių Budos dantų. Sakoma, kad princesė slapta, plaukuose atvežė šią relikviją, pavogusi iš budizmą išdavusių vienuolių. Šis karalių galybės simboliu tapęs reliktas garbinamas iki šių dienų.
Kandis - taip pat istorinis Šri Lankos miestas, kuris yra įsikūręs 488m virš jūros lygio. Kandis - paskutinė Šri Lankos karalių sostinė, miestas, kurio pavadinimas asocijuojasi su prabanga ir didybe. Dar ir šiandien tai vienas svarbiausių miestų Šri Lankoje. Tai tautos kultūrinis, intelektualinis ir folkloro centras. Daugelis meno rūšių ir amatų pirmiausia suklestėjo būtent čia Šri Lankoje (medžio drožyba, sidabro, vario ir ypač juvelyrinių dirbinių gamyba). Šiuolaikinis Kandis - tai ne tik gražus ir labai žavus miestelis kalnuose, bet ir pirmaujantis prekybos centras, kur galite rasti daug parduotuvių ir unikalių papuošalų.
Toliau keliaujate į Nuwara Eliyą, pakeliui stabtelint prie įspūdingų Ramboda vandens krioklių.
Pakeliui aplankysite arbatos plantaciją ir fabriką.
Šri Lankos arbatos fabrikas yra vienas didžiausių arbatos gamintojų pasaulyje ir šioje pramonėje užima trečią vietą po Kinijos ir Indijos. Jis tiekia 10% pasaulio arbatos. Šri Lankoje daugiausiai gaminama juodoji arbata. Ceilono arbata, žinoma dėl savo kokybės yra pristatoma į 145 pasaulio šalis. Arbatos istorija Šri Lankoje prasidėjo XIX amžiaus viduryje. 1824 m. britai arbatą importavo iš Kinijos ir nekomerciniais tikslais ji buvo veisiama Karališkajame botanikos sode Peradenija mieste. 1840 m. škotas Jamesas Tayloras Ceilone įkūrė arbatos plantaciją. 1872 m. jis pirmasis pastatė arbatos fabriką, o 1875 m. pirmą kartą pristatė Ceilono arbatą Londono arbatos aukcione.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

06 DIENA. NUWARA ELIYA — ELLA
Po pusryčių vyksite link Hortono plokščiakalnio.
Hortono plokščiakalnis yra vienas populiariausių Šri Lankos nacionalinių parkų. Čia yra garsioji atrakcija „Pasaulio pabaiga“. Pagrindinis turistinis maršrutas yra žiedas, todėl nesvarbu, kuriuo keliu einate, vis tiek viską pamatysite. Kelio ilgis yra 9,5 km, tad pasivaikščiojimas užtruks ne mažiau kaip 3 valandas. Maršrute pamatysite mini pasaulio pabaigą, didžiąją pasaulio pabaigą, Bakerio krioklį, taip pat ir upių, upelių, ežerų.
Kelionė traukiniu iš Nanu Oia į Ellą.
Vienas iš būdų susipažinti su Šri Lankos aukštumų peizažais yra trijų valandų kelionė traukiniu iš Nanu Oia į Ella.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

07 DIENA. ELLA – JALA
Po pusryčių kelionė į Jalą
Pakeliui apsilankysite mažają Adomo viršukalnę.
Mažoji Adomo viršūnė pritraukia daugelio keliautojų dėmesį, atvykusių į Šri Lanką pasimėgauti kalnų peizažais. Lipimas į kalną nėra sunkus ir baigiasi nepaprasta panorama. Kylant per vešlias arbatos plantacijas, krioklius ir ryžių laukus, galėsite pilnai mėgautis pasakiškais kalnų vaizdais.
Taip pat pamatysite devynių arkų tiltą.
Jis buvo pastatytas britų kolonijinės valdžios laikotarpiu. Šis tiltas yra tarp dviejų geležinkelio stočių - „Ella“ ir „Demodara“ ir yra didžiausias Šri Lankoje. Didžiulis, daugiau nei 30 m aukščio tiltas yra 945 m aukštyje virš jūros lygio, todėl jo antrasis vardas yra „Tiltas į dangų“. Šio masyvaus tilto unikalumas yra tas, kad jis pastatytas tik iš tankių uolų, plytų ir cemento, nenaudojant plieno.
Nuvykstate į Jalą
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

08 DIENA. JALA — VIEŠBUTIS PAPLŪDIMYJE
Po pusryčių kelionė į Jalą. Safaris džipais po nacionalinį Jala parką.
Jala – tai vienas didžiausių gamtos draustinių šalyje, užimantis 1259 km ploto, ir yra įsikūręs pietryčiuose. Šis nacionalinis parkas – tai džiunglių, įvairiausios floros, egzotiškų paplūdimių, gyvūnų, daugybės lagūnų ir uolėtų kalvų, įvairiausių garsų ir kvapų namai tropinėje gamtoje. Džipais pradedame safarį – egzotiškų gyvūnų ir paukščių paieškas. Čia galėsite pamatyti krokodilus, daug vandens paukščių, laukinių gyvūnų, beždžionių, flamingų, lamantinų, povų, garnių, kitų nematytų paukščių, gyvūnų, įvarių jų rūšių. Visi jie ir ypač retas gyvūnas- savanos karalius leopardas - laukia turistų ir stebėtojų didžiausiame nacionaliniame parke Šri Lankoje. Tai puiki vieta stebėti dramblius, leopardus, krokodilus, beždžiones, buivolus ir kitus laukinius gyvūnus. Parkas priblokš jus savo dydžiu ir gamtos didybe.
Pervežimas į RIU 5* viešbutį paplūdimyje.

09 DIENA. POILSIS PAPLŪDIMYJE
10 DIENA. POILSIS PAPLŪDIMYJE
11 DIENA. POILSIS PAPLŪDIMYJE
12 DIENA. POILSIS PAPLŪDIMYJE
13 DIENA. POILSIS PAPLŪDIMYJE – ORO UOSTAS
Pervežimas į oro uostą.

 

Į ekskursijos kainą įskaičiuota:

 • turistų pasitikimas oro uoste;
 • Maršrute paminėti įėjimo bilietai (kelionių programa);
 • apgyvendinimas nurodytuose (ar panašios kategorijos) viešbučiuose su oro kondicionieriumi
 • maitinimas: pažintinės kelionės metu – pusryčiai ir vakarienė; poilsinės kelionės metu – viskas įskaičiuota;
 • pervežimai pagal programą pažintinio turo metu;
 • gidas rusų kalba;
 • visi atitinkami valstybiniai mokesčiai ir paslaugų mokesčiai Šri Lankoje;
 • Kelionė prasideda susitikimu oro uoste ir baigiasi Ahungalla.

Į ekskursijos kainą neįskaičiuota:

 • Leidimas naudotis vaizdo kameromis įvairiose ekskursijos metu lankomose vietose;
 • Maitinimas nepaminėtas maršrute (kelionių programoje);
 • Įėjimo bilietai, nepaminėti maršrute (kelionių programoje);
 • Asmeninės išlaidos;
 • Pervežimo paslaugos;
 • Kitos išlaidos, nepaminėtos aukščiau;
 • Šri Lankos viza ir draudimas;
 • Arbatpinigiai (privalomi!) vietiniams gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai)

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui: vizų pratęsimas, įėjimo į objektus mokesčiai, nauji lėktuvo bilietai, skiepai ir kt.;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • nepamirškite pasirūpinti savo sveikata, rekomenduotinas skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams. Dėl skiepų,
 • geltonojo drugio sertifikato ir maliarijos profilaktikos kreipkitės į savo šeimos gydytoją. 

 

PASIRENKAMOS DATOS (savo pasirinktas dienas įrašyti tam skirtame lauke užsakymo metu)

Norėdami įsigyti kelionę keipkitės mob.: +370 600 27067 arba el.paštu.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.