Vietnamas-šiaurinis, centrinis ir pietinis. Pažintinė-poilsinė kelionė (18D.)

2020 m. kovo 8-26 d.

Nepamirštama kelionė po Vietnamą

 

1 diena  (03 08). Skrydis Vilnius (išvykimas 18:50 val.) - Stambulas (atvykimas 22:35val.)


2 diena (03 09).
Skrydis Stambulas (išvykimas 2:25 val.) - Hanojų (V) (atvykimas 16:05val.)  Vakarienė ir nakvynė.


3 diena (03 10).
Hanojus (Pusryčiai/Pietūs). Vietnamo šiaurėje įsikūręs antrasis pagal dydį šalies miestas keliautojus užburia nenutrūkstamu gyvenimo ritmu ir nepaprastu kultūriniu paveldu – savo ženklų paliko beveik visos kada nors čia gyvavusios dinastijos. Neretai „ežerų miestu“ vadinamas Hanojus pačioje savo širdyje saugo Hoan Kiem ežerą, kitaip dar vadinamą „kardo ežeru“ (Sword lake). Pasak legendų, būtent jame gyvena milžiniškas, jau 200-uosius metus skaičiuojantis vėžlys, o aplink nuolat būriuojasi tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai: čia praleidžia tingias popietes, sportuoja ar tiesiog mėgaujasi nuostabiais ežerą supančios gamtos vaizdais. Aplankysime istoriškai labai svarbią Hanojaus vietą – Hošimino mauzoliejų (Ho Chi Minh Mousoleum). Ši Vietnamo revoliucionieriaus, aktyvaus valstybės veikėjo, Demokratinės Vietnamo Respublikos prezidento Hošimino kapavietė ir memorialinis kompleksas, įkurtas milžiniškoje Ba Dinho aikštėje. Stabtelėsime prie Vienos Kolonos Pagodos (One Pillar Pagoda) – vienos ikoniškiausių ir ypatingiausių budistų šventyklų visame Vietname. Ant vienos akmeninės 1,25 m pločio kolonos pastatyta pagoda primena lotoso žiedo – budistinio tyrumo simbolio – formą. Ly dinastijos laikais čia vykdytos karališkosios „Budos prausimo“ ceremonijos traukė vienuolius ir pasauliečius iš viso pasaulio. Apžiūrėsime seniausią Vietnamo šventyklą Kuantaną (Quan Thanh Temple), kurią puošia net keturių tonų bronzinė Šiaurės Vietnamo dievo Huyan Tran Vo skulptūra. Viena iš keturių pašventintų vietų laikomo Kuantano sienas taip pat puošia įspūdingi vėžlio ir gyvatės, atitinkamai simbolizuojančių turtus ir apsaugą, paveikslai. Nevalia praeiti ir aštuonis šimtmečius veikusio pirmojo Vietnamo universiteto – Literatūros šventyklos (Temple of Literature). 1070 m. pastatyta šventovė, skirta pagerbti mokslininkus ir raštingus vyrus, iki šių dienų savo sienose saugo išgraviruotus visų savo absolventų vardus. Susipažinti su Hanojaus istorija pasiūlysime aplankant užburiantį senamiestį, kurį kadaise dalino tik 36 nedidelės gatvelės, priklausiusios skirtingoms prekiautojų ir amatininkų gildijoms. Su šia miesto dalimi susipažinti smagiausia važiuojant tradicine transporto priemone – rikšomis. Aplankome Etnologijos muziejų, kuriom kolekcijoj yra 10.000 eksponatų,15.000 juodai-baltų nuotraukų, pristatančių 54 Vietname gyvenančių etninių grupių gyvenimą ir buitį.Vakaro akcentas – senas tradicijas išlaikęs lėlių teatro spektaklis ant vandens. Ši įgudusių profesionalų lėlininkų komandos ant vandens kuriama istorija kas kartą žavi ne tik šalį lankančius turistus, bet ir vietinius Hanojaus gyventojus. Nakvynė viešbutyje.


4 diena (03 11). Hanojus- Hoa Lu- Tam Coc (P/P)  
Pusryčiai. Po pusryčių keliausime į buvusią šalies sostinę Hoalu. Aplankysite didingą šimtmečius skaičiuojančią karaliaus Binch Dong pagodą.Pietūs. Mažiau nei 100 km nuo Ninh Binh miesto stūkso  galingos Tam Coc uolos, kurias skrodžia romi Ngo Dong upė. Dviračiais arba savo autobusu važiuosime palei „Halongo įlanką“ ir susipažinsime su kasdieniais vietinių gyventojų „rūpesčiais“.Vėliau valtele irsimės palei įspūdingo grožio uolas, kurios ramiai sau stūkso palei upę, išlindusios du metrai virš vandens.  Po ekskursijos keliausime atgal į Hanojų. Nakvynė viešbutyje Hanojuje. Vakarop pasiūlysime apsilankyti šurmulingame Hoi An “žibintų“miesto turgelyje – sakoma, kad tai vienas geriausių turgų visame Vietname. Čia galima įsigyti įvairiausių vietinių amatininkų dirbinių, suvenyrų, žibintų bei egzotiškų vaisių.  Atrodo, laikas čia amžiams sustojo.Vakarienė viešbutyje Hoi An.


6 diena (03 13). Sapa – Hanojus(P/P)

Po pusryčių vykstame prie Sidabrinio krioklio, 9.30 Žygis pėsčiomis į Muong Hoa slėnįDangaus vartų ir grožimės Hoang Lien kalnais bei ryžių plantacijomis jų papėdėj.Kvapą gniaužianti  panorama!!!Pietų piknikas pakeliui Lao Chai miestelyje.Vėlaiu  į Ta Van kaimą pas Dzay genties atstovus. Grįžtame į viešbutį Sapoje. Susitvarkome ir ~ 15.00 vykstame į Hanojų (6 val kelio). Nakvynė Hanojuje.

7 diena (03 14). Hanojus-Halongo įlanka/nakvynė laive(P/P/V)
Pusryčiai.Vykstame į Halongo įlanką, pakeliui grožėdamiesi Raudonosios Upės deltos kraštovaizdžiais.Trumpas sustojimas relaksui ir fotoaparato “įdarbinimui”.
12:30 atvykimas į uostą Hon Gai, Ha Longe.Transferas į laivą.
12:45 sveiki atvykę!pasitikimo gėrimas ir įsikūrimas kabinose.
13:30 kruizas po Bai Tu Long įlanką & pietūs
15:30 susipažįstame su žvejų kaimeliu Vung Vieng-turim galimybę plaukiant bambukinėm valtelėm išbandyti, pajausti ir patyrinėti jų kasdieninį gyvenimą (1val) arba paplaukioti kanojomis po Vung Vieng(1val).
16:30 poilsis ir maudynės bei saulės vonios paplūdimyje Ban Chan.
17:30 Palydim saulę…pasilinksminimo vakaras laive. Įlankoje CongDong-Cong Do nuleisim inkarą nakčiai.
18:00 Mokomės gaminti vietnamietiškus patiekalus. Šou pamokėlė.
19:30 Vakarienė
21:00 Laisvas laikas žaidimams ar “žvejybai”,karaokė(pagal pageidavimus).Saulės denyje galėsime pasimėgauti įvairiais kokteiliais, vynais, bredžiu, konjaku, sultimis at tiesiog gaiv.gėrimais(už papild.mokestį)…

8 diena (03 15). Halongo įlanka – Hanojus –Hue  (P/Priešpiečiai/vakarienė) ~ skrydis į Hue
06.30 Thai chi treniruotė 30 min.
07:00 Pusryčiai bufetas.
7.45 Aplankome Thien Canh Son urvą.
9.00-9.30 Išsiregistravimas ir relaksas Saulės denyje
9.30 Lengvi pietūs su puikiais panoraminiais vaizdais.
11:00 tvykimas į Halong uostą.Atsisveikinimas su laivo įgula.Vykstame į Hanojaus oro uostą.Skrydis į Hue.


9 diena (03 16). Imperatoriškoji Hue – karališka vakarienė skambant tradicinei muzikai (P/P/V)
Po pusryčių aplankysime imperatorišką citadel ir Karaliaus Tu Duc ir Karaliaus Khai Dinh kapavietę, kurį kaip momumentas buvo pastatyta dar jiems gyviems esant ir jie ja naudojosi kaip atostogų vila.Popiet puošnia valtele  Kvepiančia upe plauksime link Thien Mu pagodas(21m)-šis aštuonkampis pastatas tapo Hue miesto simboliu.Vakarieniausime kaip tikri karaliai, skambant senovinei muzikai...o akis palepins nuostabūs senoviniai karališki šokiai.Nakvynė viešbutyje Hue.

10 diena (03 17). Hue-Ba Na Hill-Hoi An( P/P)Pusryčiai. Per   kalnų perėją Hai Van(Debesų jūra) vykstame į  Hoi An, 120km nutolusį nuo Hue. Pakeliui matysime paplūdimį Lang Co-vieną iš gražiausių Vietname, o taip pat grožėsimės ir paplūdimiu My Khe. Pravažiuosime per  Marmuro kalnus (Ngu Hanh Son). Penkių elementų vardais – Kim (metalas), Thuy (vanduo), Moc (medis), Hoa (ugnis) ir Tho (žemė) – pavadintos iš klinties ir marmuro susidariusios kalvos žinomos dėl jų grotose įrengtų budistinių ir hinduistinių šventyklų.Toliau vyksime į Ba Na Hill, dar kitaip vadinamą Vietnamo vidurinėje dalyje įsikūrusį”Dalatą arba Sapą”, kur klimatas europinis, pavasarinis ir kur galima atsigaivinti nuo karščių.Kabininiais keltuvais užkilsime į kalnų kurortą Ba Na Hill.Tai prancūziškasis Vietnamas. Praeisime Auksiniu tiltu, aplankysime prancūzišką vyninę,Linh Ung pagoda, Sakyamuni altorių.Ten įsikūręs ir pramogų parkas Fantasy Park.Pietūs restorane.Popiet keltuvais leisimės ir vyksime į Hoi An.Vakarop pasiūlysime apsilankyti šurmulingame Hoi An “žibintų“miesto turgelyje – sakoma, kad tai vienas geriausių turgų visame Vietname. Čia galima įsigyti įvairiausių vietinių amatininkų dirbinių, suvenyrų, žibintų bei egzotiškų vaisių.  Atrodo, kad laikas čia amžiams sustojo.Vakarienė viešbutyje Hoi An.


11 diena (03 18). Hoi An senamiestis-poilsis pajūryje (P/P)
Pusryčiai. Pasivaikščiojimas pėsčiomis po Hoi An senamiestį:pirklių namai, Hokken šventykla,,
Neaplenksime ir čerpėmis dengto 400 metų senumo Japoniškojo tilto (Chùa Cầu), pastatyto dar XVI a. Skirtas sujungti kinų ir japonų rajonus, tiltas per šimtmečius nepakito ir išlaikė dekoratyviai ornamentuotą japoniškąjį stilių.Turgelis ant vandens, matysime kaip “gimsta šilkas”bei įsigyti šilko dirbinių. Pietūs vietiniame restorane. Popiet autobusu vykstame į Hoi An paplūdimį. Laisvas laikas poilsiui ir maudynėms.     Nakvynė  Hoi An.


12 diena (03 19). Hoi An– Danangas-Hošiminas- Cu Chi tuneliai (P/V)      ~ Skrydis
Pusryčiai viešbutyje.Vykstame į oro uostą-trumpas skrydis į Hošiminą.Atvykus kelionė į Cu Chi tunelius,kurie yra 40km nuo Hošimino, netoli sienos su Kambodža. Jie buvo iškasti 1940m. per karą su JAV. Jie tęsiai 350km ir yra 7m po žeme. Čia galėsite  susipažinti su Vietnamo karo istorija ir kultūra.Šiandien mums bus serviruojama išskirtinė vakarienė laive “Saigon River kruizas”(Indochina laivas). Skambės tradicinė muzika.Nakvynė viešbutyje Hošimine.       
    

13 diena (03 20). Hošiminas – Mekongo delta – Mui Ne paplūdimys(P/P)
Pusryčiai.Išvykimas į My To.Ten privačiu laiveliu plaukiame kruizu link Mekongo upės žiočių, link Phoenix salos ir papietaut sustojame prie Vietnamietiško restorano-sodo.Motorine valtele plaukiame pro ramius, tylius ir girgždančius kaimelius į provinciją Ben Tre.Aplankome vaismedžių sodus, bitininkų ūkį, ragaujame  natūralų medų ir midų, skanaujame egzotinių vaisių, susipažįstame su vietine Kokosų “pramone”, paragaujame kokosinių saldainių…visa tai lydi tradicinė muzika…
Grįžtame į Hošiminą, Toliau važiuojame į Mui Ne-tai vienas iš įspūdingiausių smėlėtų Vietnamo paplūdimių. Atvykus apsigyvensime viešbutyje. O Rytų jūra(buv.Pietų Kinijos) visai čia pat...

14 diena (03 21). Mui Ne.

Pusryčiai.Laisvas laikas Mui Ne- tai Vietnamo Havajai!!! Miestelyje įsikūrę ir keli išpuoselėti golfo laukai, akį traukia įspūdingos šventyklos. Netoliese yra raudonojo ir baltojo smėlio kopos, kuriose galima pasivažinėti keturračiais motociklais* Šis kurortas, puikiai žinomas dėl savo nepakartojamų padažų žuviai, sužavės mažučių užeigų ir jaukių restoranėlių gausa!

15-16 diena (03 22 - 23). Pusryčiai. Laisvas laikas. Nakvynė Mui Ne.

17 diena (03 24). Pusryčiai. Laisvas laikas. Popiet išvykimas į Hošimino (Saigono) oro uostą.
Skrydis (išvykimas 21:30 val.)  Naktis lėktuve.

18 diena (03 25). Ryte atvykimas į Stambulą (4:35val.). Laukimas.  Skrydis Stambulas (išvykimas 08:10 val.) – Vilnius (atvykimas kovo 26d. 11:00 val.)

Į kelionės kainą įskaičiuota:
* skrydžio bilietai(Vilnius-Stambulas-Hanojus ir Hošiminas-Stambulas-Vilnius);
* dokumentų sutvarkymas Vietnamo vizai gauti;
* vietiniai skrydžiai Hanojus-Hue ir Danangas-Hošiminas;
* oro uostų mokesčiai;
* transportas(autobusas su kondicionieriumi)visos apžvalg.kelionės metu;
* 9 nakvynės 3-4* viešbutyje, 5n.4*viešbutyje prie jūros,  1 nakvynė 3*laive;
* maitinimas: 14 pusryčių,8 pietūs ir 5 vakarienės.
* transferas iš Mui Ne į Hošimino oro uostą;
* lankytini mokami objektai;
*visi programoje numatyti pasiplaukiojimai valtelėmis ir laivais:
* rusakalbiai vietiniai gidai turistines kelionės metu;
* 2 buteliai vandens žmogui per dieną;
* kelionės vadovas iš Lietuvos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
*medicininių išlaidų draudimas užsienyje;
*vizos mokestis atvykus į šalį 25 USD;
*priemoka už vienvietį kambarį ;
*arbatpinigiai gidui ir vairuotojui, laivo įgulai.Total ~60 Eur.
*smulkios lauktuvės(saldainiai, pieštukai, rašikliai, saldumynai, šokoladai)vietiniams vaikams;
*asmenines išlaidos.

=> Viza reikalinga keliaujant į Vietnamą:
Reikalingi dokumentai:
. pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po vizos galiojimo pabaigos
. lėktuvo bilietų rezervacijos kopija.
    - už vizos įklijavimą mokama oro uoste

Svarbu:

 ·    Vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas 
 ·    Kelionės organizatorius pasilieka keisti kelionės maršrutą ar jo eiliškumą;
 ·    Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 ·    Pasikeitus skrydžių, keltų, traukinių ir kitų paslaugų tvarkaraščiams bei kainoms, pakitus valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis.     
 ·    Skrydžių bilietai yra negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami;
 ·    Rekomenduojamų lankytinų objektų bei pramogų kiekis, kainos ir lankymo tvarka gali keistis;
 ·    Nurodytų grupinių pervežimų trukmė dėl nenumatytų oro sąlygų ar kelių būklės gali keistis;
 ·    Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje www.ulac.lt/keliautojams.
 ·    LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau, kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Atsiminkite, kad remiantis nauja Europos sąjungos direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau nei 10 metų po išdavimo datos.

Norėdami įsigyti kelionę kreipkitės mob.: +370 600 27067 arba el.paštu.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.