Marokas - šalis su stipriu senovės paveldu, gyvomis tradicijomis vietinių žmonių širdyse. Sakoma, kad žmonės yra šalies sielos veidrodis. Maroko kultūros turtingumas, įvairovė ir unikalumas slypi tautiniame pavelde, žmonių sielose, akyse ir mintyse. Marokiečiai labai nuoširdūs ir paslaugūs žmonės, turistai dažnai pasijunta kaip namuose ar gerų draugų kompanijoje. Berberai santūresni nei arabai, ne tokie atlapaširdžiai, jie taip įkyriai neperša savo prekių kaip arabai, tiesiog leidžia rinktis: patinka – pirk, nepatinka – nereikia.

Marokas apdovanotas gamtos įvairove: Šiaurėje plyti Atlaso kalnai ir Viduržemio jūra, vakaruose - Atlanto vandenynas, pietuose - Sachara. Šalyje reta žemės drebėjimų, nebuvo karų, kurie būtų sugriovę istorinius statinius. Tad Maroke gausu senovinių mečečių, medresų, rūmų, kurie stebina rankų darbo raižiniais, mozaikomis, išsaugota prabanga. Šių dienų spalvinga Maroko kultūra suformavo daugybę tautų, religijų, kalbų.


Norėdami įsigyti kelionę kreipkitės mob.: +370 600 27067 arba el.paštu.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

 


Sostinė: Rabatas
Geografinė padėtis: Maroko Karalystė (Marokas) - valstybė šiaurės vakarų Afrikoje. Ribojasi su Alžyru, Vakarų Sachara. Jos krantus ties Gibraltaro sąsiauriu skalauja Viduržemio jūra ir Atlanto vandenynas, visai šalia yra Kanarų salos. Sąsiauris skiria Europą nuo Afrikos. Beveik šalies centre - Atlaso kalnynas. Atšiaurūs Rifo kalnai - šiaurėje.

Aukščiausia viršūnė: Toubkal Peak 4167 m virš jūros lygio.

Klimatas: Prie vandens klimatas būna subtropinis, šalies gilumoje - žemyninis. Maroke ištisus metus šilta ir drėgna, tik kovo ir lapkričio mėnesiais galima tikėtis kritulių. Aišku, oras priklauso nuo vietovės, kur esate: Pietuose, Rytuose, dykumose temperatūra būna aukšta, o kai kur kalnuose ar atokioje vietovėje naktį temperatūra gali kristi žemiau nulio. Vidutinė temperatūra sausio mėnesį - 10-12 laipsnių, liepos mėnesį 24-28 laipsniai šilumos. Vidutinis metinis kritulių kiekis yra apie 1000 mm, šiaurėje ir pietvakarinėje dalyje lyja mažiau (200 mm). Kalnuose žiemą iškrinta sniegas, Atlanto vandenyno pakrantėje dažnai susidaro rūkas.

Gyventojai: 33, 241 mln. gyv.

Religija: 98, 7 % sudaro musulmonai-sunitai, 1, 1 % - krikščionys, 0, 2 % - judėjai. Marokas – musulmoniškas kraštas, todėl svečiai turėtų gerbti islamo papročių tradicijas (ypač per Ramadaną). Ramadanas yra devintasis mėnuo pagal islamo mėnulio kalendorių. Jo metu musulmonai 30 dienų nuo saulės patekėjimo iki nusileidimo privalo susilaikyti nuo valgymo, gėrimo, rūkymo ir lytinių santykių. Pasninkas neprivalomas ligoniams, keliaujantiesiems, nėščioms ar kūdikį maitinančioms moterims.

Valiuta: Maroko piniginis vienetas - Maroko dirhamas (MAD).

Ekonomika: Ekonomika paremta žemės ūkiu ir kalnakasybos pramone. Marokas yra žinomas pasaulyje mineralinių rūdų (ypač fosforitų, švino koncentrato, mangano rūdos) ir žemės ūkio produkcijos (citrusiniai vaisiai, pomidorai) eksportuotojas. Ūkio struktūra ir specializacija susiklostė pirmoje XX a. pusėje, kai Marokas dar buvo kolonija, o kolonizatoriai buvo suinteresuoti eksploatuoti vien gamtos išteklius. 1960-1970 metais ėmė augti ne tik Prancūzijos, bet ir kitų valstybių (JAV, Belgijos, Italijos, Vokietijos) investicijos. Šios investicijos skatinamos steigiant bendras įmones su Maroko verslininkais. Pastaruoju metu sukurta daug bendrų įmonių su arabų naftos gavybos verslovėmis. Pradėta nacionalinės ekonomikos plėtra, kai kuriose šakose sudarant Maroko bendrovėms palankesnes sąlygas.

Kalba: arabų, tačiau puikiai galite susikalbėti ispanų, o pietuose ir šiaurėje prancūzų kalbomis. Vietiniai jau truputį bando kalbėti anglų kalba. Arabų kalba - semitų kalbų grupės kalba. Dabartinė šnekamoji arabų kalba susiskirsčiusi į daugybę dialektų, kuriais kalbantys sunkiai tarpusavyje susišneka. Skiriamos penkios pagrindinės tarmių grupės: Arabijos pusiasalio, Egipto - Sudano, Sirijos, Mesopotamijos, Šiaurės Afrikos.

Klimatas
Saidijoje ištisus metus šilta ir drėgna, tik kovo ir lapkričio mėnesį galima sulaukti kritulių. Pakrantėse vyrauja jūrinis subtropinis klimatas.
Saidijoje oras yra švelnus visus metus. Vidutinė vasaros temperatūra apie 35 C, o žiemą 22 C. Šiaurinėje šalies dalyje dažnos liūtys.

Ramadanas
Per ramadaną alkoholis nevartojamas, tad valstybinėse parduotuvėse šiuo laikotarpiu nėra galimybių įsigyti alkoholinių gėrimų (dažniausiai jų įsigyti galima tik viešbučių kavinėse). Dieną dauguma kavinių ir restoranų būna uždaryti, bet vakare, saulei nusileidus, visas gyvenimas vėl atgyja, visi pradeda dirbti. Diskotekos taip pat veikia, tik ribojamas alkoholio pardavimo laikas baruose. Įstaigų, bankų, parduotuvių darbo laikas per ramadaną – iki 15 val. Per ramadaną turistiniai objektai taip pat atsidaro vėliau, o užsidaro anksčiau. Ramadano metu turistai neturėtų viešai gerti ar valgyti gatvėse, o juolab rūkyti! Ramadano metu nuo 18.15 iki 19.00–19.15 viskas užsidaro, taksi nevažiuoja, nes visi musulmonai valgo vakarienę ir meldžiasi, tik tada grįžta prie darbų.

Valstybinės šventės: kovo 3 d. - karaliaus Hassano II valdymo pradžia.